Farma Zakšín

Farma Bílý Kostel
Nové
Svatomartinská husa Logo

Svatomartinskahusa.cz

Kdo neobjedná nepeče!

Ceny pro rok 2024

Celá husa cca 1100 Kč – 1750 Kč dle váhy
Vybíráme zálohu 800 Kč/ks

SEZÓNA 2024

OBJEDNÁVKY A PRODEJ HUS

Maso není veterinárně vyšetřeno – určeno k tepelné úpravě ke spotřebě v domácnosti spotřebitele

 

Objednávejte pomocí SMS zpráv na 731 931 629 a uveďte:

  1. jméno a příjmení
  2. termín odběru
  3. počet
  4. chlazené/mražené (maso není hluboce zmražené do jádra, má pouze cca -3°C)

Nebojte se husy mražené, budete jí mít po ruce u sebe doma. Na kvalitě samotného masa to vliv nemá, pokud bude pečlivě zabalená.

Předprodejní cena
325 KČ/KG
  • Vybíráme zálohu 800Kč/ks
  • Prvních 100ks
vÝHODNĚJŠÍ CENA
Předsezónní cena
345 KČ/KG
  • Vybíráme zálohu 900Kč/ks
  • Cena platná od 01.05 do 31.10.
Sezónní cena
Ještě není stanoveno
  • Platná od 01.11.

Husu obdržíte oškubanou, vykuchanou, chlazenou, nebo mraženou, včetně jater a drůbek na polévku.
Pro přehled dostupnosti hus v daném termínu, využijte náš rezervační systém.

Farma Zakšín
Farma Bílý Kostel
Nové
nabídka

Husa

Zakoupením celé husy získávátete velké množství surovin k různému užití. Husa má duté, lehké kosti, tudíž hodně masa na váhu. Jedna pečená husa nasytí jako hlavní chod 4-6 lidí.
Volný chov
Chovem hus se zabýváme již od roku 2012. Husy jsou chovány na farmě s volným výběhem a vodní plochou v obci Zakšín v CHKO Kokořínsko.

OBJEDNÁVKY husy

Čerstvou, pouze zachlazenou husu je třeba objednat 3 dny dopředu. Zamražená je k dispozici týž den. Místo pro husu v mrazícím boxu je cca 20 x 25 x 45 cm Odběr možný dle dohody, většinou však od začátku listopadu.
CENA
Celá husa, játra, drůbky, krk, křídla Cena: 335 Kč/kg Váha husy je cca 4,5 kg Místa odběru - Zakšín nebo po dohodě Česká Lípa. Platba zálohou a doplatek na místě v hotovosti.
Svatomartinnská husa Recepty
KONFITOVANÁ HUSA
KONFITOVANÁ HUSA

Večer před, nejlépe mezi 18 - 22 hodinou husu posolit a pokmínovat i zevnitř. Doporučujeme mletý nebo drcený kmín, neleze do zubů. Dát do trouby na 90°C. Není nutné podlévat. Zakrýt tak, aby Vám sražená pára nekapala do trouby, ale do pekáče. Ráno 1,5 - 2 hod. před obědem zvýšit teplotu na 180°C. Pokud pečete husu celou, zvažte, zda ji nepoložit v pekáči na mřížku (nebo dřívka), aby spodní část neplavala v sádle a tudíž nebyla příliš tučná. Pokud chcete, použijte například odjádřená jablka, pomerače atd. pod půlku nebo do celé husy. Propíchněte kůži na několika místech na prsou a stehnech, aby nepraskla kůže. Začněte trošku podlévat (ne moc, aby sos byl dostatečně silný). Stále pečte husu přikrytou. Je možné, ale není nutné, občas polévat sosem. Odkryjte ji 30 min před obědem a dopečte odkrytou. Nyní polévejte sosem intenzivněji. Pokud je husa v celku, dejte ji na 15 min prsama dolů a posledních 15 min nahoru. Pokud něco z výše uvedeného zapomenete udělat, nic se neděje, ale zásadně nesmíte zapomenout na dvě věci: 1. při zvýšení teploty na 180°C husu podlít 2. při odkrytí polévat a hlídat, ať se nespalí. Při dodržení těchto dvou hlavních zásad získáte každopádně velké množství hodnotné stravy.

SVATOMARTINSKÁ HUSA S JABLKY
SVATOMARTINSKÁ HUSA S JABLKY

Husu důkladně zvenku i zevnitř omyjeme, nasolíme ji a okmínujeme (i zevnitř!) a necháme v chladnu do druhého dne uležet. Asi tři hodiny před pečením ji vyndáme a necháme odpočinout při pokojové teplotě. Troubu předehřejeme na 130 stupňů. Nasolenou husu vložíme do pekáče prsíčky dolů a podlijeme horkou vodou (měla by sahat asi do čtvrtiny pekáče). Pekáč přiklopíme a dáme husu péct. Pečeme 3 hodiny, během pečení husu několikrát otočíme, aby se opekla z obou stran – a pokaždé znovu přiklopíme, aby se maso nevysušilo. Občas také propíchneme kůži, aby mohlo vytékat sádlo. Počkáme, až se vyškvaří, a potom ho můžeme odebírat, případně s ním husu znovu polévat. Po 3 hodinách husu obložíme jablky, nakrájenými na dílky a zbavenými jádřinců, a rozmarýnem a dáme péct na dalších 40 minut. Poté na posledních 20 minut zvýšíme teplotu na 170 stupňů a husu odkryjeme, aby se vypekla pěkná, křupavá kůžička. Měkkou husu necháme před podáváním odpočinout. Suroviny středně velká husa (asi 4 kg) 3 jablka hruška několik snítek rozmarýnu voda na podlévání kmín,sůl

HUSÍ KALDOUN
HUSÍ KALDOUN

Husí skelet nebo odřezky dejte spolu s polovinou očištěné a na velké kusy pokrájené kořenové zeleniny, pepřem, novým kořením a 1 přepůlenou oloupanou cibulí do hrnce. Zalijte asi 3 litry vody a pomalu vařte, abyste získali silný husí vývar. Droby uvařte zvlášť do měkka, pak je propláchněte studenou vodou, osušte a pokrájejte. Máslo rozpusťte v hrnci, vsypte na kousky pokrájený květák a kmín a chvíli opékejte. Přidejte zbytek kořenové zeleniny pokrájený na menší kousky a zalijte přes jemný cedník přecezeným husím vývarem. Zahustěte světlou jíškou z másla a mouky a vařte půl hodiny. Zhruba 5 minut před koncem vlijte do polévky smetanu, přidejte pokrájené droby. Polévku dochuťte muškátovým oříškem, solí a pepřem. Podávejte s širokými nudlemi, ozdobené petrželko Suroviny 1 husí skelet 300 g kořenové zeleniny 3 kuličky pepře a nového koření 2 cibule 200 g husích drobů, lze nahradit játry 50 g másla 50 g květáku ½ lžičky celého kmínu 10 g hladké mouky 100 ml smetany sůl, pepř, muškátový oříšek, hladkolistá petržel

O NÁS
OBJEDNÁVKY A PRODEJ HUS

NÁŠ CHOV

Naše farma se již od roku 2012 zabývá chovem hus. Naše husy jsou chovány na Kokořínsku v obci Zakšín, okres Česká Lípa.


Husa patří mezi vodní drůbež. Z hlediska výživy je převážně býložravec, proto spotřebuje přes 1 kg zelené píce denně.

Pro kvalitní výkrm je důležité počáteční období, kdy se nesmí podcenit žádný faktor ovlivňující zdárný růst.

ZAJÍMAVOST

Byliny rostoucí na pastvě a potrava všeobecně, ovlivňují chuť a vůni masa. Naše zkušenost říká, že například devětsil lékařský sice husám náramně chutná, avšak silice v něm obsažená přidává masu nežádoucí vůni a příchuť.

Proto jsme ho na pastvě zlikvidovali. V době růstu a života zvířat je pochopitelně maso v blízkém kontaktu s trávící soustavou a uvnitř organizmu se vůně a chutě prolínají mezi orgány a orgánovímy soustavami.

V důsledku toho krmiva používaná v halových chovech a velkochovech (jsou sice levná, tudíž je produkt levnější) přímo ovlivňují nejen nezávadnost, ale i chuť a vůni masa.

Některé maso drůbeže i prasat je cítit rybinou, protože zvířata byla krmena masokostní moučkou z ryb.

KONTAKTNÍ INFORMACE